Informácie

Najpredávanejšie

O hračkách Playmobil

Hračka Playmobil bola uvedená na trh v roku 1974. Na tejto hračke pracoval Hans Beck od roku 1971-72, ktorý bol vedúcim vývojového oddelenia firmy Geobra Brandstätter . Od roku 1974 ide úspešným smerom a v nemeckom hračkárskom priemysle nemá konkurenciu. Figúrka, ktorá prezentuje  firmu je 7,5 cm vysoká, z pestrej umelej hmoty a priateľsky sa usmieva. Zatiaľ bolo vyrobených viac ako 2,7 miliardy týchto malých veselých kamarátov pre hru.


Herný materiál značky Playmobil je určený pre chlapcov a dievčatá vo veku od 18 mesiacov.  Tieto hračky umožňujú deťom vybudovať si svet v malom a zažiť ho. Pekné farby, ovládateľnosť i vzhľad blízky realite podnecujú fantáziu, kreativitu a podporujú detský vývoj. 
Výber tém z minulosti, súčasnosti a budúcnosti je široký: dinosaury, western, dračie kráľovstvo, doba kamenná, piráti, rytieri, život v meste - domácnosť, hasiči, polícia, farma, kráľovstvo princezien, domček pre bábiky, škola, prázdniny, konská farma, veterinárna klinika, ZOO, stavba, nákupné centrum, grand hotel, kempovanie, na horách, krajina víl, preprava CARGO, zámok jenorožca a atď. 

Deti sa ponoria do sveta Playmobil, v ktorom sa môžu hrať a hrať.

Ako výrobca značkových hračiek si je firma Geobra Brandstätter vedomá svojej zodpovednosti voči deťom. Samozrejme dodržiava medzinárodné bezpečnostné normy (EN 71) pre hračky. Pri konštrukcii a surovinách sa veľmi dbá na to, aby deti neprišli k úrazu a škodám vinou produktov playmobil. Tak napríklad hračky nemajú žiadne ostré hrany ani neobsahujú žiadne škodlivé ftaláty (plastifikátory). 
Playmobil je z 95% z umelej hmoty, prevažne ABS (akrylonitril-butadién-styrénový kopolyméru), ale aj polystyrolu, polyamidu, polyetylénu atď.


Spracovávajú sa len veľmi kvalitné materiály, ktoré vyhovujú vysokým nárokom na kvalitu, stabilitu, bezpečnosť, farebné riešenie, funkčnosť a hygienu. Tieto materiály sa správajú neutrálne, nevylučujú žiadne škodliviny pri kontakte s potom a so slinami. Hlavná časť umelých hmôt použitých pre playmobil je schválená aj pre styk s potravinami.

 
V spaľovniach nespôsobujú diely playmobil žiadne problémy. V tejto súvislosti je dôležité, že výrobky playmobil majú dlhú životnosť. Deti, ktoré vyrastú, môžu tieto hračky darovať mladším, predať alebo uschovať. Kto raz mal akýkoľvek výrobok playmobil ten vie, že táto hračka (značka) je naozaj bezpečná a kvalitná.


Len pre vašu informáciu: 

- Na vývoji hračiek playmobil pracuje až 60 návrhárov a konštruktérov vývojového oddelenia, ktorí skúmajú všetky druhy možného nebezpečenstva, ktoré by mohli vzniknúť pri hre s hračkou playmobil.

- Od vývoja k samotnej výrobe uplynú bezmála tri roky tvrdej práce, vývoja, manipulácie hračky primerané k veku detí so zreteľom na možné riziká. 

- Playmobil naďalej skvalitňuje materiál, z ktorých všetky produkty Playmobil vyrába.

- Materiál aj farba sú testované v nezávislom inštitútu a zodpovedajú ako európskym tak americkým normám, teda sú plne odporúčané pre globálny trh. 

- Playmobil získal mnoho ocenení za dôsledné monitorovanie kvality, bezpečnosti a rozvíjanie psychomotorického vývoja dieťaťa (pedagogická hra).

 

Veľa ľudí ani nevie, že značka playmobil rozdeľuje svoje výrobky na vekové skupiny a preto nie je na škodu zvýrazniť  značky na výrobkoch Playmobil a zaradenie podľa veku. 

Rozdelenie výrobkov Playmobil :

Playmobil 1.2.3 - sú hračky a výrobky pre deti od 18 mesiacov veku dieťaťa, ktoré sú bez ostrých hrán, umývateľné, úplne bezpečné. Navyše rozvíjajú psychomotorické vnímanie dieťaťa a podporujú nielen hmatové vlastnosti. Hračky sú vyrábané tak, aby ako celok spĺňali význam avšak, aby nebolo možné akúkoľvek časť prehltnúť, zlomiť či zraniť sa na nej. Z praxe je dokázané, že tieto hračky a panáčikovia sú prakticky nezničiteľní.  Ich obľuba na trhu neustále rastie práve pre ich príjemný vzhľad, tvar a pre ich bezpečnosť.

Playmobil - sú výrobky určené pre doporučenú vekovú skupinu od 4 rokov. Hlavným rozdielom je tu to, že každá hračka a panáčik dáva možnosť sa nechať rozobrať a vytvoriť v kombinácii s inými doplnkami kreatívny výtvor malej šikulky. Je tu teda relatívne nebezpečenstvo prehltnutia malej časti, čo už u tejto vekovej skupiny je v menšom priam zanedbateľnom meradle. Navyše vnímanie detí od 4 rokov a svet, ich fantázia má možnosť prepuknúť v plnej miere a deti nemajú žiadne zábrany.

 


TOPlist